Barokní tělo odhaleno

Barokní tělo odhaleno | 'barokní dekonstrukce'
Sobota 5. 7. 2014 ve 20:00
Malovaný refektář, premonstrátské opatství Želiv
Andrea Miltnerová (GB/ CZ), Romana Konrádová (CZ)
Magda Uhlířová (CZ/ viola da gamba)
Nekonvenční představení barokního tance, které v sobě nezapře aspekt současné tvorby.
Koprodukce: SE.S.TA o.s.
vstupné 100 Kč/ sleva 80 Kč

Nekonvenční představení barokního tance, které v sobě nezapře aspekt současné tvorby, představuje inteligentní a citlivou cestu barokem a tím, co v sobě toto umění skrývá. Obrazy vynořující se z barokního světa postupně modelují barokní tělo. Avšak hlavně a v první řadě je Barokní tělo odhaleno krásné představení, plné dynamických přechodů a radosti z tance.

Andrea Miltnerová bezesporu představuje v našich tanečních kruzích výjimečnou osobnost, jejíž talent, osobitý styl a preciznost jsou zárukou kvality.

  • Námět a choreografie: Andrea Miltnerová
  • Tanec: Romana Konrádová, Andrea Miltnerová
  • Světelný a zvukový design: Jan Komárek
  • Realizace kostýmů: Kamila Čubová, Josef Formánek
  • Koprodukce: SE.S.TA o.s.


Andera Miltnerová (GB/CZ)

Narozena ve Velké Británii, do Prahy přichází jako interpret pro představení v Národním divadle. Tanečnice barokního i současného tance, působí také jako herečka v divadle i ve filmu. Podílela se na řadě projektů zahraničních choreografů a oper. Bohaté zkušenosti získala úzkou spoluprací s největšími osobnostmi barokního tance v Evropě. Svým současným přístupem dává baroknímu tanci v České republice zcela novou tvář. Hluboký zájem o barokní estetiku ji přivedl ke spolupráci na rekonstrukci barokních oper a k vlastním projektům, např. Barokní tělo odhaleno, Pentimento a Vertikální horizontála. Spolupracuje se soubory staré hudby Collegium Marianum a Collegium 1704.


Magda Uhlířová se s violou da gamba poprvé setkala "náhodně" po ukončení studia hudební vědy. Hledání možnosti následného denního studia tohoto nástroje jí zavedlo nejprve k Irene Klein na lipskou Musikhochschule, studium ukončila v Brémách na Hochschule für Künste u Hille Perl. Momentálně se dále vzdělává v Salzburgu na Mozarteu ve třídě Vittoria Ghielmiho. Od roku 2012 je zpět v ČR a pracuje jako ředitelka ZUŠ Nová Paka. ZUŠ se od té doby výrazně zaměřuje na starou hudbu. Magda Uhlířová se věnuje také úpravám skladeb pro violu da gamba, které byly původně určeny jiným nástrojům a píše sklady pro violu da gamba. Jako hráčka spolupracuje např. s ansámbly Musica symbolica, Ritornello, Alchemilla dualis a s dalšími sólisty z oblasti staré hudby.