Flauto virtuoso

Sobota/ Saturday 23. 7. 2011 ve 20:00/ 8 pm

Malovaný refektář, klášter Želiv
Iva Lokajíčková (zobcová flétna) a Alena Hönigová (cembalo)
G. A. Pandolfi Meali, A. Vivaldi, H. Badings
V ceně vstupenky 150 Kč je zahrnuta mimořádná večerní prohlídka kláštera s výkladem.

Iva Lokajíčková (BMus RCM) je přední českou hráčkou na zobcovou flétnu a barokní hoboj. Iva získala stipendium na londýnskou Royal College of Music, kde vystudovala zobcovou flétnu u Ashleyho Solomona a barokní hoboj u Gail Hennessy. Také získala cenu The Richard Carne Award a promovala v roce 2009.  Iva hrála recitály s klávesisty jako Gary Cooper a David Wright. Také vystupovala jako koncertní sólistka, orchestrální i komorní interpretka, a to na místech jako londýnská Cadogan Hall, St-Martin-in the-Fields nebo Handel House. Iva také hrála hoboj v opeře Castor et Pollux od J. P. Rameaua, dirigované Robertem Houssartem. Se svým vokálně instrumentálním souborem Tre fontane, který v roce 2009 vyhrál Soutěž staré hudby na RCM, Iva hrála jak známou tak zřídka prováděnou hudbu středověku a renesance.

Iva je kvalifikovaná učitelka a na RCM studovala také hudební terapii. Za finanční podporu je velmi vděčná panu Philipu Carnemu a Tudeley Festivalu.

 

Alena Hönigová vystudovala hru na cembalo na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Giedré Lukšaité Mrázkové a Zuzany Růžičkové. V letech 1999 - 2004 pokračovala postgraduálním studiem na Schola Cantorum ve švýcarské Basileji v oborech sólové cembalo, fortepiano, improvizace a generálbas. Jejími učiteli zde byli Andrea Marcon, Edoardo Torbianelli, Jesper Christensen, Gottfried Bach a Emmanuel le Divellec. Ve Schole Cantorum od roku 2001 působila též jako korepetitorka.

Alenka
Ve Švýcarsku připravila a nahrála mimořádný projekt ze sbírky „Hashirim ascher lischl´lomo“ od Salamone Rossiho. Ve spolupráci se souborem „La Vinciolina“ vyhrála první cenu na mezinárodní soutěži „Gotha Competition“ na Händelově Festivalu v Göttingenu v roce 2001. V roce 2002 Alena Hönigová založila soubor „Muscadin Baroque ensemble“, se kterým uskutečnila vedle barokních projektů též několik premiér soudobé hudby, včetně opery „Racine´s Esther“ od Borise Yoffe v roce 2006. Jako sólistka, doprovazečka i komorní hráč často spolupracuje s mnoha soubory i sólisty specializovanými na historicky poučenou interpretaci staré hudby. Účinkuje též na celé řadě CD nahrávek, např. „La primavera del barocco“ (Ars Musici AM1406 - 2), Johann Sebastian Bach: Sonatas for flute and harpsichord (Editions du Nopal), Salomone Rossi: The Song of Solomon (Panclassics, PC 10214).