Slíbila jsem si bdít

Úterý/ Tuesday 5. 7. 2011 ve 20:00/ 8 pm

Malovaný refektář, klášter Želiv
Vladimíra Krčková (zpěv), Petr Dvorský (kontrabas)
V ceně vstupenky 150 Kč je zahrnuta mimořádná večerní prohlídka kláštera s výkladem.
Slíbila jsem si bdít je "jazzová freska" pro ženský hlas a kontrabas; s minimalistickou dramatickou akcí.

Vladimíra Krčková

Život, tak jako jazzová hudba, obsahuje pevně dané a zároveň improvizované části. Ty se setkávají, navzájem se inspirují či zdánlivě kolidují, přece však, v případě zachování vyváženosti a naladěnosti obou složek, je cesta životem plná a my na ní - tak nějak samozřejmě - přítomní. Musíme však věřit v pravdu, která je zapsána v každé buňce našeho těla a v celé Zemi a být stále přítomní, nenechat se zmást, nejen nekonečnem informací kolem nás, ale zejména hlasem v naší hlavě, který nemusí být nutně tvořen pouze našimi myšlenkami.

"Slíbila jsem si bdít" je hudební otisk potřeby a odhodlání střežit kvalitu vlastního života, potřeby rozpoznat svůj vlastní hlas a díky tomu i hlasy ostatních lidí, potřeby zažívat opravdovou důvěru.

Vladimíra Krčková je mladá jazzová zpěvačka, textařka, skladatelka. Studovala hudebně dramatické umění na Konzervatoři v Brně. Koncertuje pravidelně v Praze a po České republice, i v okolnch státech. Účinkovala na mezinárodních festivalech Colours of Ostrava, International music festival Český Krumlov. Působila v autorském jazz triu Trialog (P. Kořínek – kontrabas, A. Tvrdý – kytara) a nyní spolupracuje především s jazz triem Adama Tvrdého, v zimě 2007/2008 byla členem česko-amerického modern jazz kvintetu (Adam Tvrdý, John Serry (New York, USA) Quintet) jako zpěvačka, textařka a skladatelka. V listopadu 2008 byla přijata na New School, New York (jazz voice performance). Její hudební záběr je široký, kromě jazzu ji ovlivňuje též francouzský šanson, španělské písně, argentinské tango, salsa, bossa-nova, opera, klasická hudba. Ovšem ve středu všeho je jazz v jakékoliv podobě.

Petr Dvorský je přední český jazzový kontrabasista. Absolvoval Jazzovou Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze a soukromě studoval klasickou hru na kontrabas u profesora Jana Kmenta, profesora Václava Fuky a profesora Jiřího Valenty. V současné době hraje Petr Dvorský s progresivním jazzovým souborem Infinite Quintet, se soubory Elena Sonenshine & Jocose Jazz, Miriam Bayle Band, Vibe Fantasy Trio a Adam Tvrdý Trio. Dále je členem Bona Fide Tango, souboru který vychází z tvorby Astora Piazzolly, tedy repertoir na pomezí klasické hudby, jazzu a argentinského tanga. Ze současných mezinárodních projektů lze jmenovat česko-finskou formaci „Czech-Finnish Connection“, Walter Fischbacher Trio a Elisabeth Lohninger Q. Od roku 2002 je členem Big Bandu Českého Rozhlasu.

Petr Dvorský

Několik let po sobě byl nominován v anketě České jazzové společnosti jako talent roku.V letech 1999-2003 byl Petr Dvorský redaktorem jazzového časopisu JAM a v letech 2004-2005 ředitelem Letní jazzové dílny v Praze, obě tyto aktivity pořádala Česká jazzová společnost, v jehož výboru působil v letech 1997-2007.